MEIST

Meie tantsutee sai alguse 2004./2005. aastal. Esinemisi alustasime idamaise tantsu trupiga ALEHA, mis sündis aastal 2006, ent on tänaseks oma tegevuse lõpetanud. Aja jooksul oleme teinud koostööd mitmete idamaise tantsu truppidega ning liigume nüüd huvitaval avastuste- ja väljakutseterohkel
 teel duona.

ZARIF - graatsiline (türgi k.) 

Peame oma sünnikoduks kunagist Türgi kohvikut Pärnus, mistõttu on Türgi saanud meile heaolu ja naudingute võrdkujuks. Ilmselt seepärast mängis meie duo nime valikul tähtsat rolli türgikeelne sõna zarif, mis iseloomustab idamaist tantsijannat, kes liugleb graatsiliselt rütmide lainetel.

Meid paeluvad türgi ja egiptuse stiilis tantsud, püüame esitada nii klassikat kui ka traditsionaali. 

Põnevaks  väljakutseks viimastel aastatel on saanud improvisatsioon kreeka muusika saatel koostöös ansambliga Rembetes (https://www.facebook.com/pages/Mr-Buzuki-Rembetes/170767462968868?sk=info) ning keskaja muusikat mängivate muusikutega, kandes sel hetkel tantsutrupina nime Tribal Livonia, kus esitame improvisatsiooni ATS ´i (American Tribal Style) stiilis.


Artikkel Zarifi tantsijannadest Pärnu Postimehes (11.10.2014), autor Silja Joon

Idamaine kõhutants annab naiseliku väe

Kui argipäeval on Ave Ermus (36) ja Heivi Tähe (44) tavalised naised – Ave range saksa keele õpetaja Ülejõe gümnaasiumis ja Heivi ühes kohalikus õmblusfirmas –, siis õhtu eel astuvad nad pimestavates kostüümides kõhutantsijannadena publiku ette.

LOE EDASI: 

https://www.facebook.com/groups/380569738661085/permalink/825756214142433/


>> Veebiajakirjas RaksEstonia nr 8 ilmus Zarifi kirjutatud artikkel idamaisest tantsust Pärnus ja Pärnumaal. Rääkisime meie tantsuelu algusajast ning praegustest toimetamistest. Tegu on mõnusa kirjatükiga, mis annab Zarifist olulisi vihjeid.

Loe: http://raksestonia.wordpress.com/2013/06/13/idamaine-tants-parnus-ja-parnumaal/


 MEIE SÕBRAD:

www.nabaratoorium.ee

www.zahira.ee

www.mystika.ee

www.dancerumbita.com

http://www.baladi.ee/

Tantsutrupp Habibi Saardest, Karksi-Nuia, Uulu ja Audru kõhutantsijad 

Idamaine tantsugrupp Hessa

Mr. Buzuki & Rembetes

Tribal Livonia


free templates

Make a free website with Yola