Üks "tavaline" õhtu

December 3, 2014
Mõned märksõnad ühest tavalisest kesknädalalsest õhtust, mis siiski päris tavaline ei olnud. ;)
470 (!) põhjanaabrit suures konverentsisaalis, pidusöögid nina ees, enne meid rahvatantsijate poolt katki tantsitud lava - nii et meie pidime ära mahtuma poolele lavale, kinni pargitud auto ja lõpuks nelja reisibussi ja peata ringi siblivate soome vanainimeste vahelt parklast välja libisemine ...
Põnev õhtu oli!
 

Pole hool ega hoobil vahet ... :)

November 15, 2014
Täna sai ühe õhtu jooksul rõõmustatud hulganisti rahvast. Alustasime Novembri Tantsufestival 2014 kontserdil idamaise tantsu ja tribal stiili tutvustamisega ning siis läks kiireks.
Kui jõudsime hilisõhtusele esinemisele, oli pidu juba täies hoos - motoklubi X sünnipäev. Möll käis ja rahvas oli rõõmus. Me ju teame niigi, et motorahvas on vahva rahvas, vaatamata kahjuks üldlevinud arvamusele kärarikkast karvasest ropu suuga jõugust. Milline vastuvõtt! Meid tervitati nii soojal...

Continue reading...
 

Üle mere ...

March 29, 2014
Ühel kohutavalt kaunil lumelörtsisel laupäevahommikul asus Zarif teele, et ülemere-rahvale tantsu õpetada ja meelt lahutada. Meie meel oli juba lubamatult pikka aega lahutamta olnud ja nüüd tuli see viga parandada.
Mõned tähelepanekud sõidust: kohutavad lörtsivaalud tee peal, vastusõitva lumesaha poolt jubeda laksuga esiklaasile lajataud sopa ja lume segu, masendavalt madal taevaserv.
Ja siis jõudsime üle mere, A. koju. Oh seda rahu ja uhkusetunnet. H. sai kahe päeva jooksul üks...

Continue reading...
 

Hõissa pulmad!

March 29, 2014
Meil oli auväärne ja vahva võimalus täiendada tüdrukuteõhtu programmi ning tuua niigi ülevas meeleolus pruudi ja sõbrannade seltskonda parasjagu elevust. Kord saabus meieni huvitav ning enneolematu kutse tulla lõbustama pruuti tema tüdrukuteõhtul. Tavapäraselt oleme olnud ikka peoseltskonna või konkreetsemalt meespere üllatuseks, ent üllatada pruuti, oli midagi uut. Ja meeldivat.
Mõeldud-tehtud. Ehmatasime pruuti 100 %, sidusime seltskonnal puusad rahavöösid täis ning läks ...

Continue reading...
 

Taas garderoobidest ...

March 29, 2014
Kallid tellijad, kes te kutsute oma üritustele esinejaid, mõelge kõige muu juures ka sellele, kuhu te nad saadate esinemiseks valmistuma. 
Oleme siin blogis juba eelnevalt kõikvõimalikest kaunitest ja põrgulistest garderoobidest kirjutanud. Nüüd on taas omajagu pagasit sel teemal kogunenud. Olgu nimetatud vaid vähesed: ukseta nurgatagune kolikamber, kus oli väga raske leida sobivat (loe:puhast) kohta kuhu kostüüm paigutada kuni selle selga panekuni ja mis oli enam-vähem suunatud p...

Continue reading...
 

Tribal Livoniaga Ulvila keskajapäevadel

September 14, 2013
Rohkelt vaeva nähes ja endast parimat andes loodad ikka, et üritus viimaseks ei jää. Nii heietasime meiegi O-ga Pärnu Hansapäevade lõppedes sellest, kuhu nüüd edasi võiks minna - tore oleks ju kuhugi kodusesse Euroopasse keskaja festivalidele pääseda. :) Unistada ju võib, see pole keelatud. Anti lootust, et augustis võime pääseda Soome Ulvilasse. Tore algus seegi. Paraku selgus üsna pea, et eraldatud rahadest jätkub vaid bändi jaoks, kes peab tantsijateta hakkama saama. Oli...
Continue reading...
 

Sel suvel taas Noarootsis

September 14, 2013
Nagu juba varem kusagil arvanud oleme, harjusime kunagiste A. laagritega nõnda ära, et otsime ikka ja jälle endale suveks just sellist laagrit, kus pearõhk  tantsul ja mitte muul. Trallitada ja stiilipidusid korraldada jõuab ka muul ajal, laagris tahaks saada intensiivset trenni ja uusi oskusi-teadmisi. 
Just seepärast otsustasime truuks jääda Pille Roosi poolt kooraldatavale laagrile Noarootsis, sest jäime eelmisel aastal kogetuga väga rahule. 
Nii oligi seekord mõnusalt turvaline t...

Continue reading...
 

Tribal Livoniaga Pärnu Keskajapäevadel

September 14, 2013
Tribal Livonia sai oma ristsed Pärnu Hansapäevadel. Olime seda võimalust kaua kannatamatult oodanud ja ette rutates võib öelda, et ootamine tasus end ära.
Alustasime oma tähelendu avarongkäiguga, milles bänd uhkelt hoo ja heli üles võtta sai ning olime kindlasti üks kirevamaid seltskondi. Kindel parool, millest kõik rongkäiguliselt üheselt aru said, kõlas aga nii: "Ettevaatust, miinid teel!"
Kogu pidu sai hoo sisse Keskaja laval ja seda loomulikult meie abiga. :) Eks apsakaid tu...

Continue reading...
 

Pärnus sündis Tribal Livonia

September 14, 2013
Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada algusest, nagu on kirjandusklassikud kunagi öelnud.
Pea kaks aastat oli O. meile oma ideest rääkinud, et ta tahaks miskit huvitavat tribaltantsuga seoses teha. No võtsime teadmiseks ja sinnapaika see asi enamasti jäi. 
Sügisel 2012 saabus O. Pärnu linna delegatsiooniga Portugalist, kus oli nädala jooksul kogenud tõeliselt mastaapset keskaja festivali koos seal olnud idamaise linnaosaga. Nüüd oli temas idee endale raamid saanud ja ta kuts...

Continue reading...
 

Raske õppustel, kerge lahingus ehk Pille Roosi meistrikursused

September 14, 2013
Kuuldes algavatest meistrikursustest, otsustasid ka Zarifi tantsijad sellest osa võtta. Kord kuus ühineTallinnasse sõit ei tundunud ületamatuna ja nii saigi asi otsustatud. Kuna sellesarnast kursust pole Eestis enne olnud, kogunes huvilisi päris palju. Nii et ühe grupi asemel sai hoopis kaks kokku. Etteruttavalt võib öelda, et kevadeks jäid neist järele siiski ehk pooled ja Zarif võib uhkusega öelda, et ka  nemad olid selle allesjäänud poole seas. :)
Et mida siis õpitud sai? Esi...

Continue reading...
 

üllatuskülaline

July 30, 2013
Kui muidu valitses Zarifi garderoobis enne kontserti vihmasele ilmale kohaselt unine meeleolu, siis pärast ligi 7 cm (!!!) läbimõõduga karvase hiidämbliku promeneerimist üle põranda ja tema kõrgeaususe tagaajamist klaasiga kiljumise saatel, oli esinemise lõpuni adreka laks laes ja tantsule kaasa aitav püsivärin kehas. Uni nagu naksti läinud. Votsiis.

Continue reading...
 

Aeg lendab linnutiivul ...

July 2, 2013
Viimasest blogi postitusest on hulk vett merre voolanud. Aga nii ta kipub minema, kui tegemisi on palju ja sehkendamiste vahepeal maha istuda ning miskit kirja panna vaid mõttelõngaks jääbki.
Mis me siis vahepeal teinud oleme? See tähendab peale Taagepera postitust ... :)
Eks olime ikka tegusad ja ilusad erinevatel üritustel esinemas käies, higistasime vaeva- ja rõõmupisaraid meistrikursusel ja töötasime hoolega uue tantsuprojekti kallal.
Lubades tublid olla, loodame, et siia saavad e...

Continue reading...
 

Võrratu salapärane Taagepera

February 2, 2013
Uus aasta oli vaid mõned päevad vana, kui meid imeilusasse esinemispaika - Taageperale viidi. Nagu ikka O.- ga koos esinedes, oli meile teada vaid see, et tuleks tantsida, mõned tantsud, mingite lugudega ...
Taagepera loss - imeilus ja salapärane, ootas meid lumisel mäel tuledesäras.
Täiendades siin ammu alustatud nimekirja huvitavatest garderoobidest, saame lisada järjekordse punkti - jahisaal, valge lina ja uhkete nõudega kaetud laud, kapp täis luksuslikke veine, küünlad. Jah, se...

Continue reading...
 

Veel muusikast

January 12, 2013
  Aasta lõpp kujunes Zarifile suhteliselt kiireks, oli mitmeid toredaid esinemisi ja taaskord saab öelda, et saime kogemuse võrra rikkamaks. Tegemist oli siis sel korral jõuluüritusega ühes keskuses, mis asus linnast väljas. Kohale jõudsime kenasti ning õigeaegselt, kuigi tee oli väga libe. Kuid jutt tuleb hoopis teisel teemal. Nimelt muusikast.
  Laval esinemistega ja üritustega, kuhu saab aegasati kohale minna, on lihtne - pea alati saab kontrollida, kuidas plaat töötab. Jõul...

Continue reading...
 

Usalda, aga kontrolli :)

November 2, 2012
   Taaskord üks episood ja õppetund meie kirevast esinemiste reast:
Juhtus nii, et ühel nädalal oli meil kavas mitu esinemist erinevates kohtades. Meil on selleks ette valmistatud mitu kava - vastavalt vajadusele siis erineva pikkuse ning tantsudega, mis vastaksid ruumi suurusele jne. Praegu kasutuses olevaid siis lausa kolm varianti.
  Nädala alguses kasutasime uuemat kava, milles arvestatud sellega, et ruum on väike ja madal ning näiteks tiibadega seal tantsida ei saa. Plaadi saime koo...

Continue reading...
 

Mõtteid tantsust ja tantsimisest

October 29, 2012
   Ühel hommikul hakkasid peas keerlema mõtted, mis tahtsid kangesti üles kirjutatud saada. Kohe lausa nõudsid seda. Siin siis tähelepanekud elust enesest, ehk noppeid siit ja sealt.
* Austa oma publikut ja publik austab ka sind.
* Ole enesekindel ja siiras, sest publik taipab, kui sa seda pole.
* Pane igasse tantsu sisse tükike endast ja tants hakkab elama.
* Publik annab sulle andeks ka väikesed tehnilised ebatäpsused, kui ta näeb, et naudid seda, mida teed - tantsid südamest ning hin...

Continue reading...
 

Bassein, hõrgutavad koogitükid ja äikesetorm - tantsulaager Noarootsis

September 11, 2012

Tänu suvistele tantsulaagritele, aga ka muu hooaja üritustele oleme saanud aastate jooksul pea kogu Eesti risti-põiki läbi sõita. Sedakorda õnnestus siis laagerdada Noarootsis - imelise loodusega maanurgakeses.
Juba laagrisse sõit oli elamus ise. Elagu tehnikaajastu! Ave oli õnneks kogu tee Google Streetview´ga läbi sõitnud ja meid ei heidutanud arvukad kahvelristmikud (et siis ühest teest saab korraga kaks), millel puudusid reeglina teeviidad. Enne üht taolist ristmikku sai suisa...


Continue reading...
 

Aus ülestunnistus ...

August 1, 2012
Aus ülestunnistus: oleme oma blogi täiesti unarusse jätnud. Sellest ajast, mil viimati oma tegemistest kribasime, on üüratu hulk vett merre voolanud ning terve rida huvitavaid ettevõtmisi toimunud. Nagu arvata võis - kui kohe kirja ei pane, siis jääbki asi ripakile. Seega üritame nüüd aegamisi oma võlad tasuda ja anda ülevaate sellest, millega vahepeal tegelenud oleme.

17. aprillil avanes meil erakordselt põnev võimalus proovida kätt workshopi korraldamisel. Nimelt kutsuti mei...

Continue reading...
 

Hästi vahva õhtu kreeka muusikaga

April 8, 2012
Täna, 8. aprillil oli meil võimalus Mr Buzuki & Rembetesega esinedes tutvuda ka nende sõpradega Soomest. Pärnu päeva raames korraldati Kentuki Lõvis ühiskontsert pärnakate ja Souvlaki Orchestra´ga. Mängiti taas väga head muusikat - koostöö oli super. Saime meiegi tantsupõrandale.
Nagu ikka, oli põnevaid üllatushetki. :) Lugu, mida teadsime Heivi "oma" olevat, osutus selleks ajaks, kui ta platsile jõudis, hoopis Ave "omaks". Nii saigi siis väga sujuvalt ühinetud. Kui arvasime...

Continue reading...
 

Saavutatud taset tuleb hoida ...

March 13, 2012
Üle pika aja sai taas Asian Villages käidud, et kosutada end ja taastada energia banaanijäätise ning ananassimahlaga. Kodune paradiislik tunne oli. Eriti hästi maitsevad sellised hõrgutised just peale esinemist. Ja loomulikult tuleb, nagu meie guru P.Roosi on kunagi öelnud, hoida saavutatud taset, st figuuri mõnusalt pehmena. :)
Kes tahavad Zarifi neidudele eriti meele järele olla, need pangu sellised maiused tähele ning kõrva taha. Ananassimahlaga saab meid ilmselt üsna lihtsalt ...

Continue reading...
 

 UUEMAD SISSEKANDED BLOGIME ÜLALPOOL, SIIN ON VANEMAD MÕTTED JA TEGEMISED ALEHA KOOSSEISUS 2006-2011: 

Respect filminäitlejatele ja teistele edevatele, keda kaamera jälgib!

kirjutas Ave

Meil, Avel ja Heivil, oli hiljuti võimalus koostöös ansambel Mr. Buzuki & Rembetes´ga osaleda videovõtetel. Vaimusilmas nägime statiivile asetatud käsikaamerat ning ansambli taustal tantsijatare. Võib-olla paar tundi - suts ja valmis.  Ent võta näpust.

Saabudes võtteplatsile armsalt retrohõngulisse pubisse, nägime kostümeeritud inimesi, prožektoreid, asjalikult tõsise näoga ringi sahmerdavat kaamerameest ja tema assistenti. Kogunenud rahvale loeti ette päeva- khm - õhtu- ja öökava. Esiti lihtsale lugulaulule oli juurde kirjutatud uhke süžee ja stsenaarium assistendil stseen stseeni kaupa lahti harutatud.

Vaatasime Heiviga teineteisele otsa ja olime sõnatud. Olime sattunud tõelistele filmivõtetele! Meie esialgselt väljamõeldud koreograafia lendas vastu taevast, sest ilmselgelt tuli tegutseda ja tantsida nüüd sõna-sõnalt Operaator Kõpsi karmide juhiste kohaselt.

Algas pingeline võtete aeg: bänd läbi tantsijate, rikkur Mart saabub oma kaasaga - läbi tantsijate, poissmees daami piidlemas - läbi tantsijate, tantsijate jalakeerutused, tantsijad täies pikkuses jne. Kui esialgu nõudis Kõps graatsilist aeglast tantsu, siis võtete ajaks muutusid nõudmised: tantsige rist-rästi ja kiiresti kaamera eest pidevalt läbi, rohkem keerutamist ja sära! Oh.

Ja aeg lendas. Iga väiksemgi liigutus võeti mitu korda üha uuesti ja uuesti üles. Näiteks pilk, millega daam oma abikaasat piidles või see, kuidas rikkur suitsu suust välja puhus vms. Kannatust ja veelkord kannatust! Saime Heiviga proffideks rikkuri süles istudes raha näppamises, sest sedagi tuli korduvalt praktiseerida. Kell 22 teatas Kõps, et nüüd on söögipaus - aga, ruttu! Ja tavapärane pingeline, ent samas lõbus ja nalju täis töö jätkus.

Kell 24 teatas keegi positiivsel häälel, et umbes veerand stsenaariumist on purgis. Veerand! Kell on üle südaöö! Ja nii edasi - lugulaul pähe kulunud, kaadreid lõputu kord üles võttes. Rõõmsalt edasi! Purustatud sai lubatud ühest klaasist mitu, üle õla sai oma viis viinapitsi visatud - tõeline action. :)

Ja siis, kl 2.33, teatas Kõps, et nüüd on kõik olulised kaadrid olemas, vaja vaid veel mõningaid lähiplaane teha. Kõiki valdas mõnus rahu - lõpuks ometi, küll me olime tublid!

Oh, nagu öeldud, ei jäänud meie esialgsest plaanitud tantsust suurt midagi järele - pidime tantsima niiöelda ninamehe kaardikepi järgi. Lugematu arvu kordusvõtete tulemusel ei suutnud end enam kontrollida ja pole aimugi, mis näoilme või kehahoiak kuhugi kaadrisse jäi. Ja mis kõige olulisem :))), 6 tunni võtted hakitakse umbes 3 minuti ja 50 sekundi pikkuseks jupiks! Ootame põnevusega "kaua tehtud, kaunikene" videot, ent ilmselt oleks veel põnevam vaadata niinimetatud musta materjali.

Nüüd oskame aga ka kindlasti hinnata filminäitlejate tööd - iga sekund tähendab kahtlemata tundidepikkust higi ja vaeva.

Nii lahe kogemus oli!!!

Mr. Buzuki & Rembetes

Lina Vouraki – löökpillid Olavi Kõrre – buzuki ja laul Veiko Rea – akordion Argo Mägi – baglama Andrus Haugas – kitarr Kaastegevad: Karolin Kõrre – laul ja löökpillid Alhena ja Anžeia tantsutrupist „Aleha/Zarif“


ALEHA merereis Kihnumuale, kirjutas Evelin

Alehal õnnestus ära käia meretagusel maal, meid kutsus Kihnumuale sealse rahvamaja juhataja Veera Leas. Minnes oli paadil päris võimas lokse, millega riimuks ka üks teine lause, mida õnneks siiski ei toimunud, Aleha jõudis kenasti ühes tükis pärale ega ohverdanud merejumalale seekord midagi. Veera oli meil teisel pool vastas ja sõit läks läbi õhtupimeda männimetsatee rahvamaja poole, kus teeääres oli võimalik näha kohalikke silte, muuhulgas ka sellist, nagu “kupatuse kontroll”.  Täiendasime oma toiduvarusid kohalikus poes, õgardid nagu me oleme ning jäime väga rahule maasikajogurtite, isadepäeva koogi ja Saaremaa viineritega. Meie etteasteni jäi mõni tund aega, mille me sisutasime peamiselt söömise ja mööbeldamisega. Seejärel tuli aeg siravad hilbud selga tõmmata ja saarerahva ette astuda. Tundus, et meiega jäädi rahule ning pärast paluti meid ka lauda ning pakuti tervitusnapsu, mille järel oli meil võimalik osa saada saarerahva lõbusast peost, mille käigus võeti mehi ja naisi nii sõnast kui teost. Paari tunni möödudes läksime magama, aga kohalikud pidutsesid vahvasti hommikuni välja ning olid ka siis rõõmsate nägudega. Veera sõidutas meid sadamasse tagasi, kiitis veel, et oleme heal tasemel, mille pääle meie muidugi end päris uhkesti tundsime. Jätsime nägemiseni ning pärast tunniajalist sõitu “Amelial” oli kell kaheksa hommikul taas võimalik emakest mannert oma taldade all tunda.


Taas üks pärl riietusruumide kirevas nimekirjas

kirjutas Ave

Tantsudest ja kavadest võiks muidugi pikalt ning lõputult heietada, aga omaette teema on ka riietusruumid, mida oma esinemiste juures ju alati kogeme. Aleha on rahuarmastav, kannatlik ning vähenõudlik seltskond. Oleme esinemiseks valmistunud ja tantsude vahepeal 2-3 minuti jooksul riideid vahetanud nii söögiasutuse köögis kui erinevates tualettideski, sinna hulka aegajalt luksusena tunduvad eraldi puhke- või külalistetoad. Siin on tekkinud omamoodi hasart koguda nimekirja huvitavaid riietusruume. Augustis 2009 aga võisid Ave ja Heivi seda nimekirja täiendada millegi enneolematu, samas eksootilise ja parimaga, mida eales nähtud on.

Nimelt oli meil käsil projekt-koostöö anasambel Zorbasega Pärnu rannas. Esinemiseks oli suur telk, tantsijatele aga polnud seal riietumiseks kohta mõeldud. Mis siis ikka. Meie ju arukad naised, leidsime lahenduse - rannas palju riietumiskabiine. Nii me ühe hõivasimegi. Lõbus oli, värske õhk oli, kaunis päikeseloojang oli, vikerkaar oli - kaunimat riietusruumi annaks otsida. Ent siis hakkas pea kohale kerkima ähvardav must pilv, tuul tõusis ja peagi langes taevast alla laia halli vett, nagu oleks keegi seda lihtsalt ämbrist kallanud.

Ave, kogenud folkar, kannab ikka suviti vihmakeepi kotis. Saigi see siis kabiini peale laiali tõmmatud, ühte nurka üks tantsijatar vaheldumisi teisega hoidmas. Küll ajas see olukord naerma. Nõnda siis naeruturtsatustega koos kostüümid selga ja meik näole saidki. Sinna juurde katusehoidja aegajalt kuuldavale toodud karjatused, kui katuselt voolav vesi mööda selga alla jooksis. Esinemistelgi juurde jõudmiseks tuli kogu riide- ja meigikraam ühe kaenla alla suruda ja seelikut teise kaenla all hoides märja liiva seest läbi joosta. Enne lavale minekut jalad veelombis puhtaks ja olimegi puusaväristuseks valmis.

On, mida meenutada!

Oh sa tont! Ehk improvisatsioonid tantsulistel teemadel.Kirjutas heivi

Kaua tehtud, kaunikene! Siin siis nüüd üks juba ammu lubatud meenutus teatud kontserdist – kes osalesid, need teavad!

Kõik algab nii nagu alati – tuled kustuvad, saal jääb vaikseks, algab dramaatiline muusika ja looridesse mähkunud varjud hõljuvad lavale ....

Tants järgneb tantsule ....

Oot – kes selle kardina valesse kohta riputas? Ja nii pikk veel teine, et kogu aeg jääb jalgu?

Nii, minu kord päris üksi lavale minna. Mis seal ikka, seda ju ennegi tehtud!

Jamaaa!! Selle asemel, et sall elegantselt lavale laotada, läheb see lootusetult kortsu! Oh, rohkem pole aega midagi korrastada ka, sest juba algab muusika. Algus läheb päris kenasti, võib-olla kiirustasin veidi, aga seda annab siluda. Nii, nüüd tuleb see koht, mis eelmisel nädalal täiesti meelest läks – väga hästi tuli välja ja see teeb tuju heaks .... Ups! Aga mis edasi saab – täiesti tühi koht! Ok, olen siis lihtsalt ilus. See ju nii tundeline lugu, et veidi aega võib ilutseda ka. Õnneks edasi kõik sujub. Nüüd kiiresti lava taha üleliigsetest riietest vabanema!ainult üks lugu on aega ja siis lavale tagasi. 

Nii palav on ja aina kuumemaks läheb. Sall kaasa, sest seda läheb hiljem veel vaja. Kiirpilk kavale – jah, ometi kord on meeles, et pean lava tagant teisele poole jõudma.

Algus sujub taas kenasti, oleme kahekesi ilusasti sünkroonis nagu peab ja siis läheb lahti: üks väike viga teise järel! Mis see ometi on, aru ei saa. Alles nädal tagasi sai seda ju vigadeta esitatud. Kas kitsas ja kodune ruum ning türgi köögi aroom aitas? Oeh – kohe saab läbi! Aga mis siis nüüd, muusikat jääb üle? Nagu kokku lepitult mõlemal üks osa vahelt kadunud! Paneme selle siis lõppu – ja poos. Nüüd ütleks küll paar krõbedamat sõna selle peale .... Ups! Ega keegi ei kuulnud?!

Järgmine lugu algab, teised tulevad juurde ja pole vist nagu vigagi. Lõpetus. Oota, miks nad kõik ühele poole ära lähevad? Viimane tants ju algamas, aga miks me sealt alustame? Hea küll, lähen teistele järele.

Järjekordne mäluauk – kui muusika algab, selgub, et polegi mitte viimane vaid eelviimane tants ja miks ma siis teiste sabas lavalt ära läksin – mul ju sall hoopis teisel pool? Olgu kiidetud see inimene, kes mõtles välja lavataguse vahekäigu! Torman teisele poole, haaran salli ja jõuan täiesti õigeks ajaks lavale nagu poleks midagi juhtunud.

Nüüd lõpuks tõesti viimane tants. Poole pealt on tunne, et enam ei jaksa. Nägu on täiesti märg, üks higipisar jookseb otse üle nina ja jääb sinna rippuma .... Ära pühkida pole ka võimalik. Naerata ometi ja ära lase kätel alla vajuda!

Oh, need kiired soolopöörded! Jääks ikka püsti lõpuks. Õnneks leidsin saali keskelt inimese, kelle poole vaadata. Lõpukummardus ja – tehtud!

Õhtu lõpetuseks kõik jäätist sööma, sest saavutatud taset tuleb ju hoida! Kui liiga palju maha võtta, siis peab varsti jälle uusi riideid õmblema hakkama. Jäätise söömine tuleb igal juhul odavam!

 

Uus tantsuhooaeg!

kirjutas Evelin

Nii tore oli jälle oma enamuses tantsuvaba suve alustada keksimisega “tervise” rohelistel lavalaudadel. Mida polnud, oli lavavilumus- mina kartsin nagu päris alguses ja suterdamisest ei pääsenud, sellest ma haruharva kui üldse pääsen- eripära, mis teha! Küll läksid käed vussi ja jalad sassi, õudu täis silmi pimestasid neetud prozektorid... Vahepeal siiski läks pilt selgeks. Higi voolas ojadena ning kevadel mahaunustatud sall (juba teist korda!) Otsustas valida kättemaksuks väga ebasobiva aja.

Ühesõnaga, aleha alustas uut hooaega. Varsti järgnevad siin vähem dramaatilised kirjeldused liialt, avelt ja heivilt ning kindlasti jagavad nad ka oma suviseid tegemisi-kogemusi.

 

Emotsioonid idamaise tantsu festivalilt

kirjutasid Ave, Evelin ja Heivi (21-24.10.07)

*Alehal oli au sel nädalavahetusel, idamaise tantsu festivalil tallinnas, õppida väga laheda tantsuõepataja juhendamisel. Tegu on omapärase persooniga, kes teab, et ta hinnatud on.
Mohamed el hosseny - siristame sulle keelt!!!

*Olen sinuga 200% nõus!!! Ta on fantastiline. Kui tema endale õpetajaks saaks(nii paariks korraks nädalas) oleksime mõne aasta pärast kõik maailma tasemel. Sellega ei taha ma muidugi öelda,et meie omad õpetajad eestis halvemad oleksid! Meil on tegelikult superhead õpetajad! Ta oli lihtsalt hoopis teistsugune kui teised... Näha üht meest tantsimas nii, nagu tema seda tegi, oli ise juba vapustav!!!
Peppina lindfors oli ka tegelikult väga armas ja hea õpetaja. Tema sallitants on väga ilus. Kui vaid muusika kusagilt kätte saaks! Tahaks veel lisada, et tema puhul polnud (erinevalt hossenyst) tunda mingit staaritsemist. 
Väga tore üritus oli. Järgmisel korral tahaks kindlasti osa võtta,kui võimalik ja soovitaks seda kõigile teistelegi!!!!

*Hosseny on kõik eestimaa kõhutantsu-naised ära võlunud ;)
nali naljaks, aga temas oli see tõeline karisma, mida oli tunda nii treeningul kui laval. 

Mees kui välk

kehastunud 
jumalik jõud

balletiterminid
piruett ja siruett?
Milleks...
Mees kuldses
inimlik ilu
jumalik jõud

... Nõndamoodi siis.

Õpetajatele ja korraldajatele ainult tänud ja tänud, nii palju ägedaid tegijaid ühes kohas korraga ei tule just tihti ette. Tõmmu lätlanna juliana oma kauni trummisoolo ja andeka tütrega, kaidi omaloodud ilusa igatsustantsuga ning meie berit, kes pakkus igati toetust.
Peppina lindfors oli tõesti tore, viimasel päeval saime temalt õpetust tuneesia tantsusammudes ja näha ka seda, kuidas sealtmaa inimesed oma rahvarõivaid selga keeravad. 
Lisaks sai festivalilt valusad jalad, tunduvalt õhulisema rahakoti (kilinad ja kolinad muidugi) ning äratuse hallist argipäevast.

Ära tegime!!!

kirjutas Evelin (07.09.2007)

Meie siis Avega... Käisime juba jälle türgi kohvikus. Tasus viimaks ära see pidev õgimas käimine seal (mitte, et toit hea ei oleks). Saime peremehel endal sabast kinni ja reklaamisime talle alehat (viimaks ometi jõuab see salapärane tähekombinatsioon avalikkuseni). Aleha hakkab esinema pärnus türgi kohvikus akbana ning seda juba ülejärgmisel nädalal, 14., 15. Septembril siis ja õhtul kell seitse. Edu alehale, loodetavasti sünnib temast arvestatav jõud pärnu kõhutantsutaevas. Tahaksin uskuda, et meid ei hakata seal ometi mädade türgi ubadega pilduma. Aleehhhaaaa!!!

 

Tantsulaager Käsmus 14-17.juuni

kirjutas Evelin (18.06.2007)

Nüüd on ta läbi, see laager. Toimus sündmusi, mis panevad elu üle järele mõtlema. Aga selleks need ju ongi.
Kurb uudis oli, et meie õpetaja annika ei soovi enam endiselt kõhutantsuga jätkata. Kust saame enesele taolise õpetaja, kes on range ja vahel halastamatult otsekohene, kuid kel jätkub energiat anda oma õpetust edasi senikaua, kuni kõik on valmis seda vastu võtma. Tänan sind, annika!
Elu peab aga edasi minema ja me otsime uut õpetajat. Usun, et leiame ta üles.
Laagris õpetas annika meile omaloodud taevaliku tantsu "ibelin", mis pidi tantsija iseloomu suurepäraselt välja tooma. Sünergia toimis ja saime ta selle vähese ajaga, kes rohkem, kes vähem, selgekski.
Loomulikult oli kõige olulisem sündmus kõhutantsu kontsert, kus näidati aastaga õpitut ja workshop`del omandatut. Meie, pärnakate, uhkus oli heivi, kontserdi ainus sooloesineja bollywoodi tantsuga, mis jutustab armastusest. Ta oli selle aastaga perfektseks lihvinud ja samamoodi tal see ka välja tuli. 
Eha ja irina rakverest esitasid särtsaka mustlastantsu. Kavas oli ka andaluz, mida tegid ainult valitud (sest teised peavad veel harrjutama!). Meil teistelgi oli aga küllalt, mida näidata. Kaddabi, patsitants, marali trummitants ja shereen, pool aastat higi ja vaeva nõudev sooritus, mille keerutused alul õppides pea hulluks ajasid. Meil on aga oma superkeerutaja ruth, kes kõige mõnusama osa enesele sai. Lõpetuseks jäi “ibelin”, millest kõik osa võtsime, annika eesotsas. Rahvale meeldis, nagu hiljem kuulda oli
.
Laagriaega mahtusid peale trennide, esinemisproovide ja suurepäraste söömaaegade (tänud meisterkokk jannele ja õpetaja annikale) ka käsmu meremuuseum, fotosessioonid mererannal kõhutantsukostüümides (väga head nägime igatahes välja!) Ja meemassaaži esitlus. Massöörile panime hellitusnime metsjeesus, sest ta elas kohalikus metsas ja oli väga armsa ja lahke olemisega.


Kõik hea lõpeb kord, et veel parem saaks alata. Meie hoiame kõhutantsu eneste jaoks ikka alles.free templates

Make a free website with Yola