Ühel kohutavalt kaunil lumelörtsisel laupäevahommikul asus Zarif teele, et ülemere-rahvale tantsu õpetada ja meelt lahutada. Meie meel oli juba lubamatult pikka aega lahutamta olnud ja nüüd tuli see viga parandada.
Mõned tähelepanekud sõidust: kohutavad lörtsivaalud tee peal, vastusõitva lumesaha poolt jubeda laksuga esiklaasile lajataud sopa ja lume segu, masendavalt madal taevaserv.
Ja siis jõudsime üle mere, A. koju. Oh seda rahu ja uhkusetunnet. H. sai kahe päeva jooksul üksikasjaliku kultuurilise ja geograafilise giidituuri Saaremaal. :)
Kuressaares kohtusime ühe sealse tantsijateseltskonna vedajaga ning H. viis läbi lõbusa Dance RUMBITA trenni.
Õhtupoole algas aga reisi parim osa - kokku said Pärnu ja Saaremaa tantsusõbrad. Idamaised tantsijad peavad ju ikka vormi hoidma ning seetõttu algas suurejooneline kokkamine. Vahepeal sai ohjeldamatult naerdud, tantsitud ning moedemonstratsiooni tehtud. Oli vaja ju end 80ndate konditsiooni viia, et ööklubis Diva tõelisel retrodiksol tantsu lüüa.
Küll oli siis öö tõelise vana abielupaarina kitsal diivanil koos kiisu Minniga kosutav.
Pühapäeval tabas Saaremaad vägev lumetorm ning unistus kevadest kadus sootuks.
Sellegipoolest sõitsime veel A. valdusi üle vaatama ja nautisime ahjusooja kooki vanatädi seltsis.
Selliseid mõnusaid nädalavahetusi võiks rohkem olla: töö, hääd sõbrad ohtra naeru ja tantsuga ning õdusad pärastlõunad praksuva ahjutule taustal.