13. veebruari kontserdil Mr Buzuki & Rembetesega prooviti osaliselt uut kava. Muidugi olid meilegi uued tantsulood valitud. Olime neid lugusid korra bändiproovis kuulnud, tantsinud mitte. Mis siis ikka - pool tundi enne esinemist saime võimaluse mõtted tööle panna ja lood "läbi jõnksutada". :)
Panime tähele, et kava keskpaika oli sätitud üks vanem tantsulugu, mida varem Heivi tantsinud oli. Esialgu jäigi nõnda, et eks siis ta tantsibki kaks lugu. Bändimehed aga rääkisid pidevalt selle loo osas "teie" - vormis ja nõnda saigi hetk enne kontserdi algust otsustatud - tantsime koos. Ei mingit kokkuleppimist ega etteplaneerimist, eks näeb, mis laval saab. :)
Mis sa oskad kosta - rõõm ja rahulolu endaga! Tants sujus nõnda, nagu oleksime seda juba korduvalt koos tantsinud.
Mõnele, kes pole kursis - Buzuki kontserdil improviseerime elava muusika saatel.
Üks lõbus seik andis veel aimu sellest, kui "värskete" lugudega tegu oli. Kui jõudis kätte Heivi soolotantsu aeg, ei tundnud me kumbki seda lugu ära ja Heivi ei osanud otsustada, kas minna lavale või mitte. Päästis silmside V-ga - jah, on küll õige lugu. :)
Tantsides juba paar aastat Buzuki muusika saatel, oleme sellise "pimekohtinguga" täitsa harjunud, st sellega, et kuuleme tantsuks valitud lugu enne kontserdi algust heal juhul teist korda.
Aga tegelikult ongi just sellised situatsioonid parim kool meie tantsutee kulgemisel. Tulles suurepäraselt toime sellistes olukordades, on hiljem ülimalt mõnus tunne - me oleme head!
Ahjaa, bändimehed kutsusid meid koos nendega ühisele peole, kui neile tuleb külla Soomest kreeka muusikat mängiv punt. A ja O sõbralik kutse kõlas umbes nii: "Loodame, et teie usulised tõekspidamised ei keela teil tulla ... ja koos meiega Suure Reede õhtul kõrtsis laudade peal tantsida." :)))