Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada algusest, nagu on kirjandusklassikud kunagi öelnud.
Pea kaks aastat oli O. meile oma ideest rääkinud, et ta tahaks miskit huvitavat tribaltantsuga seoses teha. No võtsime teadmiseks ja sinnapaika see asi enamasti jäi. 
Sügisel 2012 saabus O. Pärnu linna delegatsiooniga Portugalist, kus oli nädala jooksul kogenud tõeliselt mastaapset keskaja festivali koos seal olnud idamaise linnaosaga. Nüüd oli temas idee endale raamid saanud ja ta kutsus meid kohvikusse. :) Koogi kõrval sai arutletud, kas oleks mõeldav luua keskaja muusikat mängiv bänd, kelle taustal meie siis tribalit tantsida võiksime. 
Kook oli hea :) ja me lubasime mõttega tegelema hakata, st soojendada üles oma algteadmised tribalist, otsida endi kõrvale huvilised tantsijad ja asjale hoog sisse puhuda. 
No jäime mõtlema ja tegelikult ikka vähehaaval uurisime ja mõtlesime ka, ent siiski üpris passiivselt. Kuni ... ühel kaunil talvepäeval 2013. aasta alguses O. helistas ja teatas, et järgmisel nädalal ootab bänd meid kahekesi näitama, mida teha suudame. Ohsapaukjapüss! Nüüd läks asi tõsiseks. Esmakohtumine bändiga oli võimas - see muusika pani külmavärinad mööda selga jooksma - nii hea oli. Ja küllap olime ka meie head, sest bänd jäi meiega rahule ja leppisime kokku, et nüüd harjutab kumbki pool omaette edasi. Bänd hakkab kava kokku panema ja meie leiame endi ümber vajaliku arvu tantsijaid, tegeleme riietega ja oleme valmis aprillis-mais kogu seltskonnaga kohtuma.
Olime endamisi arutlenud, kes sobiksid meiega ühinema, ning hoo said sisse igapühapäevased tribalitrennid ühes suvituskorteris, et eeldatavalt kalliks minevate esinemisriiete kõrval vähemasti trennisaali peale mitte üleliia palju raha kulutada.
See aeg oli tõeliselt põnev - iga korraga täienes meie tantsupagas ning täiustusid kostüümid. Ootasime põnevusega esimest ühist proovi bändiga. Kaua-oodatu tõi rõõmu, sest meiega jäädi rahule, olime teinud tubli tööd. :)
Ootamatult oli aeg jooksnud kolmikhüpetega ning peagi jäid läbi teha viimased peaproovid enne Pärnu Hansapäevi.
Sündinud oli suurepärane esimene keskaja muusikat pakkuv Pärnu kooslus Tribal Livonia!