Veetsin komandeeringu raames kaks nädalat Austrias. Tegu pole küll lõunamaaga, kuid kuna tänavapildis on iga ...-nes inimene tõmmu nahaga ja ilmselt pärit kusagilt Balkani piirkonnast, Indiast või mujalt, siis eeldaks, et kõikjal on idamaiseid poekesi, kohvikutest tantsijatega rääkimata. Rootsis reisides on pea igas kaubanduskeskuses ikka paar poekest, kus kõrvu paitab idamaine muusika, kebabi putkad ja muud taolised kohvikud iga nurga peal kliente ootamas.
Austrias/Viinis jäi vaid üks taoline kauplus silma, kohvikut ei kohanudki. Aga! Sõites Klagenfurti ja olles nagu narkomaan tugevas tantsuagoonias, paitati mu hinge võimalusega osaleda sealses kõhutantsutrennis.
Küll oli mõnus tuttavate (tõesti teada-tuntud) viiside saatel hotelli pehmes voodis kangeks jäänud selga paitada.
Treeneriks oli väike ja armas tõmmu neiu (jäi paraku küsimata, kust ta pärit on), kes elatub trennide andmistest ja esinemistest. Pole vahet, kus sa tantsid. Ka selle trenni jooksul tehti kenasti soojendust, õpiti tehnikat - seekord siis puusanõksudega kükki minekut ja erinevaid viise püsti tõusmiseks ning harjutati pooleliolevat koreograafiat looridega ühe minu ammuse lemmikloo :) järgi.
Sain eputada teatega, et treenin enamasti kolm korda nädalas. See teade pani kohalikud arutlema, kas ka mitte parema tulemuse nimel rohkem tantsida.
Tore on kohata kodust eemal olles inimesi, kes oskavad jagada sinuga arusaama imelisest hobist ja veel parem on leida võimalus oma lemmiktegevust ükskõik kus olles jätkata.
Jätsime Mirjamiga (treeneriga) hüvasti, avaldades lootust teineteist kunagi live´s esinemas näha.
Selline mõnus vahepala siis töisele reisile kaunisse Austriasse.