Tribal Livonia sai oma ristsed Pärnu Hansapäevadel. Olime seda võimalust kaua kannatamatult oodanud ja ette rutates võib öelda, et ootamine tasus end ära.
Alustasime oma tähelendu avarongkäiguga, milles bänd uhkelt hoo ja heli üles võtta sai ning olime kindlasti üks kirevamaid seltskondi. Kindel parool, millest kõik rongkäiguliselt üheselt aru said, kõlas aga nii: "Ettevaatust, miinid teel!"
Kogu pidu sai hoo sisse Keskaja laval ja seda loomulikult meie abiga. :) Eks apsakaid tuli ikka sisse - esimene avalik ülesastumine ju - ent hilisemate kommentaaride kaudu saime rahulolevalt tõdeda, et olime hästi vastu võetud. Kuigi esinemisi oli kahe päeva jooksul terve rida, saime ka aega festivali territooriumil ringi jalutada ja kauba ning inimestega tutvuda. Oh seda uudishimu, mis siis meile osaks sai. Enamasti pöörduti meie poole inglise keeles, et küsida, kust me, eksootilise välimusega neidised, pärit oleme. ;) Klõpsud ja välgusähvatused olid kui aura oreool me ümber - jalutasime justkui punasel vaibal kusagil Hollywoodis. Selline tähelepanu oli ootamatu, ent mis seal salata, loomulikult ka meeldiv - edevad, nagu me oleme.
Muidugi saime tunda ka Eestimaa suve võlusid, tantsides veelaval tuule ja õrna vihma käes, ent see meid ei heidutanud - ega me suhkrust pole!
Parima elamuse saime viimase kontserdi järgselt laupäeval, mil lavale kogunesid kõik bändid ning algas ühine jämm. See oli võimas! Suurepärasele šoule pani ägeda punkti tuletantsijate meeliülendav etendus. 
Ja siis võis näha sumedalt valgustatud pargis huvitavat seltskonda, kes hanereas aegajalt naerust rõkates ja oma inside joke tehes sadamasse marssis. Tegu oli kõigi esinejatega, kes olid palutud kuunari peale, et teha üks romantiline merereis Pärnu lahele.
Nii me leidsimegi end peagi nautimas keskööl Pärnu tuledesäras pilti kaugenemas. Kostitasime end kõige hea ja paremaga, võtsime vastu korraldajate tänukivi ja tundsime end suurepäraselt.
Olime saanud kogeda suurepärast vastuvõttu nende kahe päva jooksul ja võisime endaga rahule jääda - Tribal Livonia oli end kuulajate mällu ja silmisse söövitanud. Me saime hakkama!