Taaskord üks episood ja õppetund meie kirevast esinemiste reast:
Juhtus nii, et ühel nädalal oli meil kavas mitu esinemist erinevates kohtades. Meil on selleks ette valmistatud mitu kava - vastavalt vajadusele siis erineva pikkuse ning tantsudega, mis vastaksid ruumi suurusele jne. Praegu kasutuses olevaid siis lausa kolm varianti.
  Nädala alguses kasutasime uuemat kava, milles arvestatud sellega, et ruum on väike ja madal ning näiteks tiibadega seal tantsida ei saa. Plaadi saime koos ümbrisega kenasti kätte peale esinemist ja see läks otseteed kotti.
  Nädala lõpus pidi meil algselt olema pikk (1h) kontsert suurel laval, mille jaoks sai ka kokku pandud päris uus kava. Nädala sees selgus aga, et seda kontserti siiski ei toimu või õigemini toimub see veidi teistsuguse variandi ja vaheajaga teises kohas, kus ruum palju väiksem (siis mitte laval, vaid baaris). Tegime plaanid kiirelt ümber ja otsustasime kasutada sama kava, mida nädala algul, kuna see oleks ruumi suurusega arvestades hästi sobinud.
  Igaks juhuks siiski leppisime kokku, et võtame kaasa kõik tantsuvahendid, kaasarvatud tiivad!
Andsime plaadi muusiku kätte, kes selle meie jaoks mängima pidi panema. (Uue koha ning uue plaadi puhul kontrollime alati, et plaat ikka töötaks). Mees pani plaadi mängima, meie jäime ootama tuttavat muusikat, millega kontserti alustame ..... ootame ja ootame - ei midagi. Mingi muusika mängib küll, aga mitte meie oma. Mees vaatab meie poole, meie tema poole, lõpuks küsime, et ega ta kogemata vale plaati mängima pannud, sest muusika hoopis teisest 'ooperist'. Ta vastab, et ei, see just seesama plaat, mille talle andsime. Hetk üllatust - kuidas see võimalik on? Siis jookseb Ave alla garderoobi teise plaadi järele, sest igaks juhuks haaras ta ka selle kodust kaasa. Katsetame uuesti ja see osutub õnneks õigeks. Ning esitamisele läks kava, kus oli sees ka tants tiibadega. Hoolimata kitsast ruumist saime sellega hakkama :) 
  Müsteerium aga, kuidas vale plaat meie kätte sattus, oli tegelikult väga lihtne - nimelt muusik eelmisest esinemispaigast haaras kogemata peale meie esinemise lõppu vale plaadi ja ega meie ka muidugi üle kontrollinud, sest ümbris oli ju õige ning enne midagi taolist juhtunud polnud.
  Siit siis soovitus, et selliseid üllatusi ei juhtuks:
1. Kontrolli alati, et saad tagasi sama plaadi, mille kasutada andsid.
2. Võta alati kaasa tagavaraplaat muusikaga. Juhuks, kui üks plaat ei mängi, saad kasutada teist.
3. Igaks juhuks haara kaasa ka erinevad tantsuvahendid - mine tea, mida võib vaja minna :)
  Hea tunne oli aga see, et kumbki meist ei sattunud paanikasse, et pidime esitama hoopis teist kava kui algul plaaninud olime.
  Siit siis veel üks soovitus - ära iial satu paanikasse, kui esinemise eel või ajal tuleb ette üllatusi, võta asja rahulikult ning huumoriga ja kõik läheb hästi.