Uus aasta oli vaid mõned päevad vana, kui meid imeilusasse esinemispaika - Taageperale viidi. Nagu ikka O.- ga koos esinedes, oli meile teada vaid see, et tuleks tantsida, mõned tantsud, mingite lugudega ...
Taagepera loss - imeilus ja salapärane, ootas meid lumisel mäel tuledesäras.
Täiendades siin ammu alustatud nimekirja huvitavatest garderoobidest, saame lisada järjekordse punkti - jahisaal, valge lina ja uhkete nõudega kaetud laud, kapp täis luksuslikke veine, küünlad. Jah, sellises paigas pole me varem oma etteasteks valmistunud. Ja see laud kattus aja jooksul kõikvõimalike hõrgutistega :P
Kui Ave sai avada tantsunumbrid tihkelt ümber tema kogunenud peoseltskonna keskel, siis Heivi hõljus publikule söögisaali järele, sest eks sült ja viin olid oma töö juba teinud. Inimesed on ju mugavad - tule ja tantsi mu ees, ma tõstan sel ajal järgmise portsu salatit ette, eksole. Aga kes tulid vaatama, need ei pidanud kahetsema! Nagu ikka, olid tantsunumbrid nautimist väärt!
Jõudis jõuluvanagi vahepeal käia, kandes Heivi kaunist mütsikest, sest vajalik varustus jäi maha. Noh, ja vana tõi peolistele kaasa uhked kingitused - igaühele kilo sinki!
Tantsijatarid aga tutvusid uhke programmi ajal väärika lossi nurgatagustega. Otse jahisaali ehk meie garderoobi ukse tagant tõusis salapärane keerdtrepp kõrgustesse. Kuuldes teenindajalt lugusid kummitavatest majaperemehest Hugost, tema abikaasast Anna Sofiast ning vanast teenijannast, tuli neid ju muidugi otsima minna. See vaatepilt võis küll omapärane olla - neidised lähevad, küünlaga valgust näidates, pisut kõhevust tundes ettevaatlikult trepist üles, ise nalja tehes, et hirmu eemale peletada. Enne pööningut said trepikäsipuu ja ka ... julgus otsa.
Korduvalt tundsime samal õhtul ning ööl ja ka järgmistel päevadel, et tahame kangesti Taagepera lossi tagasi minna. Hiljem selguski, mis ja miks meid nii kangesti sinna tõmbas - saime teada, et toosama kummitav Anna Sofia oli türklanna!
Jah, sellistes paikades on lausa lust esinemas käia - huvitav, imeline, mis kõik veel.
Energiat saime aga sealt kuhjaga, sest olles maganud vaid lühikesed kolm tundi, sõitsime juba Tallinna poole, et tublilt Pille Roosi meistrikursusel päev otsa usinalt tantsida.
Kes koera saba ikka liputab kui mitte tema ise!